آبنما

آبنما یکی از قدیمی ترین اجزاء معماری در ایران می باشد ، در گذشته از آبنما تنها در باغ ها و کاخ ها و میادین شهر استفاده می شد ولی امروزه و با ساخت آبنما ها در اندازه و ابعاد مختلف این عنصر معماری به درون خانه ها و آپارتمان های ما راه پیدا کرده است. امروزه آبنما را در لابی آپارتمانها ، رستورانها ، هتل ها ، ادارات وحتی درون منزل می توان مشاهد کرد که به زیبایی این مکان ها افزوده است.

آبنما

آبنما از گذشته با فرهنگ ایران عجین شده است شاید هم این مسئله به دلیل این است که ایران کشور کم آبی است و همیشه انسانها به طرف آب جذب می شوند. همواره آب نشانه ای از پاکیزگی، روشنایی و آرامش دهنده روح و روان انسان است، گذشته از ظاهر آب صدای آب هم روح آدمی را جلا می دهد و این مسئله ای است که ما در زندگی ماشینی امروز بسیار به آن احتیاج داریم. اگر نگاهی به سطح شهر بیندازید تنها بتون ، شیشه و خیابان را می توان مشاهده کنید و تنها صدای همهمه ، بوق و آلودگی های صوتی به گوش ما خواهد رسید به همین دلیل است که وجود آبنما برای مردم بسیار جذاب است زیرا طبیعت را برای آنها تداعی می کند و آرامش را برای آنها به ارمغال می آورد.

آبنما دارای انواع ، اشکال و اندازه های مختلفی هستند که متناسب با محل نصب و نوع استفاده طراحی می شوند. زمانی که صحبت از آبنما می شود اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند فواره ها هستند چون قدیمی ترین و پر کاربرد ترین نوع آبنما می باشند. فواره ها خود دارای انواع مختلفی مانند جهنده ، ریزشی و پرتابی می باشند که عمدتآ این فواره ها را به وسیله نور پردازی جذاب تر و دیدنی تر می کنند. نوع دیگر آبنما آبشار و جوی بار می باشد، این نوع از آبنما جذابیت خاصی برای مردم دارد زیرا برای آنها طبیعت را تداعی می کند. نوع دیگر آبنما های مدرن هستند که آب را به صورت دیواره ای از بالا به پایین روانه می کنند که امروزه از این آبنما ها بسیار استفاده می شود. این نکته را هم باید بدانید به دلیل اینکه در آبنما ها آب در یک مدار بسته جریان دارد اتلاف آب بسیار پایین است و به راحتی و بدون ترس از هدر رفتن آب می توان از آنها استفاده کرد.

امروزه آبنما انواع مختلفی مانند آبنما تمام سنگ ، آبنما نما سنگی ، آبنما مدرن ، آبنما کلاسیک و همچنین متناسب با محل قرارگیری به انواع آبنما باغ ، آبنما حیاط ، آبنما لابی ، آبنما ویلا ، آبنما ادارات و... تولید و در دسترس شما هموطنان گرامی قرار می گیرد.

 

 

1[ مجموع 1 محصول ]
1[ مجموع 1 محصول ]