از طراحی تا باغ

10 / 10
از 1 کاربر

از طراحی تا باغ


برنامه کاری

پاکسازی

بازسازی و تعمیرات

جانمایی و پیاده سازی طرح

ساخت سازه ها

شکل باغچه بندی و چمنکاری

آماده سازی بستر خاک

کاشت

 

پس از طراحی و با در دست داشتن نقشه طرح فضای سبز باغ، اینک زمان آن رسیده تا طرح فضای سبز خود را به واقعیت تبدیل نمایید. در اینجا به اختصار به مراحل اصلی برنامه عملیات اجرایی باغ اشاره می کنیم. با برنامه ریزی صحیح بسته به بودجه و زمانی که در اختیار است می توانیم از بروز خسارت و هزینه اضافی در مراحل اجرایی پروژه پیشگیری نماییم.

پاکسازی و تسطیح محوطه سایت

قبل از شروع عملیات اجرایی، پاکسازی محوطه برای پیاده نمودن نقشه طرح (پلان) امری ضروری است. این کار برای فراهم سازی فضایی مناسب جهت اجرای کار است.

بازیافت مواد زائد باغ

پاکسازی ممکن است در مواردی به معنی هرس و مرتب نمودن درختان و درختچه های بیش از حد رشد کرده و متراکم و یا شامل گیاهان ناخواسته باشد. بقایای شاخ و برگ گیاهان برگساره ای را در توده کمپوست انباشته و از دستگاه های خردکن برای بقایای چوبی استفاده نمایید. این خرده های چوب می تواند بطور کارآمدی به عنوان مالچ (چیپس چوب) مفید واقع گردد. جمع آوری سنگ و نخاله های زمین و توده ای انباشته از سنگ و شن می تواند به عنوان مواد و مصالح فونداسیون برای اجرای کفسازی شما مورد استفاده قرارگیرد. در این مرحله از کار بازسازی و مرمت فنس ها و سازه های موجود دیگر در محوطه باغ کاری ارزشمند خواهد بود.

اضافه نمودن ساختارهای طرح

حال که محوطه مرتب و پاکسازی شده است، اقدام به جا نمایی طرح جدید خود نمایید. قبل از اینکه سازه ها فضا را اشغال کنند ابتدا اقدام به ساخت فنس ها، حصارها، و سازه های حاشیه ای نمایید. اگر قصد تخریب اتاقک ابزارآلات قبلی را دارید و یا می خواهید اتاقکی جدید احداث نمایید اکنون زمان آن رسیده تا اقدام به پی ریزی و سفت کردن زیر سازی آن نمایید. دیگر سازه های دائمی در این مرحله زمانی از کار و نیز امور مربوط به کف شامل شروع عملیات کفسازی، راه ها و مسیرها، پارکینگ و اجزای دیگر محوطه سازی باغ نظیر شبکه داربست ها، پرگولا، آلاچیق بهتر است در صورت امکان در این مرحله انجام گردد، مگر در مواردی که لازم است ابتدا اشکال باغچه ها و قسمت های چمنکاری مشخص شود  به مرحله بعد موکول نمایید.

اینک می توانید اقدام به پیاده سازی و جانمایی اشکال باغچه ها و چمنکاری با وسیله ای مانند اسپری یا لوله های پلاستیکی نموده و باغچه بندی جدید خود را مشخص نمایید. در این مرحله شروع به خاکورزی، کندن و شخم و اضافه نمودن مواد ارگانیک به خاک باغچه ها نمایید. پس از آن خود را آماده تهیه و کاشت درختان، درختچه ها، گیاهان بوته ای و پوششی نموده و در نهایت اقدام به کاشت چمن در نواحی مورد نظر نمایید. حال می توانید از شروع به باغبانی در فضای سبز باغ خود لذت ببرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :