طراحی فضای سبز کم هزینه

8 / 10
از 1 کاربر

طراحی فضای سبز کم هزینه و نگهداری از فضای سبز کم هزینه:

امروزه تعداد گیاهان و اصلاح گونه های در جهت مقاوم سازی آنها نسبت به شوری و کم آبی در بازاربسیار افزایش یافته. امروزه با توجه به گرمی هوا و مشکل کم آبی می خواهیم چندروش کم هزینه در طراحی فضای سبز و بالطبع آن نگهداری  فضای سبز کم هزینه را برای شما بیان کنیم.

سنگریزه یکی از عناصری است که هزینه احداث و نگهداری را پایین می آورد.استفاده از پلاستیک در کف باغچه وریختن سنگریزه روی آن باعث کاهش آبیاری و عملیات وجین می شود.شما می توانید با سوراخ کردن قسمتی از پلاستیک گیاه خودرا در نقطه و محل مورد نظر کشت نمایید. گیاهانی نظیر استخودوس یا لاوان گیاهانی هستند که مقاومت خوبی نسبت به خشکی داده اند پس از آنها استفاده کنید.

در یک محیط کوچک مانند باغچه،تراس،پاسیو گیاهان کم ولی بزرگ در فلاور باکس یا همان گلجا بسیار خوذنمایی می کند.فورمیوم تناکس،خیزران،تنباکوی زینتی با گل قرمز  منظره زیبایی ایجاد می کند. پشت سراین گیاهان بعنوان نرده زینتی می توان از بامبو استفاده کرد که نور نیز از آن عبور می کند و صحنه پشت را بسیار گرمو چشمگیر میکند.برای طراحی فضای سبز حتمانیازی به زمین بزرگ نیست استفاده از سنگ و چوب و شن ریزه و گیاه مقاوم به خشکی با بافت گیاهان گرمسیری طرحی زیبا ایجاد میکند.

 

گروه مهندسی باغ پارسی

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :