بازی با رنگها در پاییز

10 / 10
از 1 کاربر

چطور لذت ببریم از باغ خوددر فصل پاییز:

پاییز فصل شگفت انگیز و زیبایی را در باغ ما ایجاد میکند به شرط آن که از قبل پیش بینی آن را بکنیم.

باغ خودرا بارنگهای تند و آرام پرکنید:پاییز فصلی است که برگها بیشتر خودرا جلوه گر می کنند . تختهای گل با گونه های مختلفی از سدوم به همراه درختانی از قبیل افرا،سیب،راش،درخت آهن میتوانند بعنوان شاخصترین رنگها در پاییز باشند و میتوانید در طراحی باغ از این درختان با توجه به شرایط محیطی بهره ببرید.

قسمتی از باغ خودرا به عنوان باغ آشپزخانه اختصاص دهید.اگر شما بتوانید قسمتی از باغ خودرا به باغ آشپزخانه اختصاص دهید میتوانید رنگهای زیبایی را در باغ خود ایجاد کنید.کدو رشتی،کدو تنبل و کدو حلوایی چند نمونه از گیاهان پیشنهادی ماست .

یک اجاق صحرایی  یا شومینه صحرایی بسازید ،چراکه در  روزهای خنک به شما گرما میدهد  و همچنین شعله های آتش نیز بسیا زیبا هستند.استفاده از مجسمه های گیاهی(توپیاری) مخصوصا با گیاهان همیشه سبز کند رشد مانند تاکسوس میتواند باغ مارا زیبا کند.

متریال باغ خودررا با گیاهان باغتان هماهنگ کنید.در کنار برکه و آبنما از درختان خزان پذیر استفاده نکنید چرا که نگهداری برکه و آبنما را مشکل میکند بهتر است جهت رنگ دادن از گیاهان همیشه سبز استفاده کنید (رنگ سبز تیره یا سبز  روشن) .شایان ذکر است که بعضی از درختچه ها و در ختان برگها ومیوه های سمی دارند که برای موجودات آبزی مانند ماهی های داخل برکه بسیار کشنده هستند.وجود پرنده در باغ باعث جذابت بیشتر می شودشما میتواند با طراحی اصولی باغ خود با تنوع رنگ ها قرار دادن آب در باغ مانند حمام پرنده باعث جذب آنها شوید بعضی از افراد با خرید پرندگان رنگارنگ همچون طاووس ،مرغ و خروس کار خودرا راحتتر کرده اند.ودر آخر استفاده از تندیس و مجسمه رنگی متناسب با گیاهان می تواند باغ روییایی به شما هدیه دهد.بهتر است از آلاچیق و پرگولای چوبی در باغ خود استفاده کنید. چوبهای ترمو و اشباع در فضای باز بخوبی دوام می آورند.

 

طراحی فضا سبز باگروه مهندسی باغ پارسی

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :